Setne urodziny mieszkańca Jaksonowa

Tytułowa

28 maja 2023 r. odbyła się niecodzienna uroczystość. W kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaksonowie odbyła się uroczysta msza św., podczas której składano solenizantowi – p. Tomaszowi Mazurowi najlepsze życzenia i kolejnych wielu lat życia. Pan Tomasz – wieloletni mieszkaniec Jaksonowa zaprosił na uroczystość urodzonego w 1928 roku zaprzyjaźnionego emerytowanego ks. Stanisława Rogalskiego, który obchodzi w czerwcu 70 rocznicę swoich święceń kapłańskich. Ks Prałat – Honorowy Obywatel Gminy Żórawina był przez długi okres proboszczem tutejszej parafii pełniąc przy tym wiele honorowych i zaszczytnych funkcji w hierarchii Kościoła.

W uroczystościach brali udział Wójt – Jan Żukowski, który dokonał uroczystego wręczenia Jubilatowi listu gratulacyjnego od Prezesa Rady Ministrów Reczypospolitej Polskiej, Rada Sołecka pod przewodnictwem p. Sołtys Anny Sławskiej, mieszkańcy i oczywiście rodzina pana Tomasza, a liturgię sprawował ks. dr Bogdan Michalski.

Solenizantowi i Jubilatowi składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu lat życia.

Udostępnij: