Ruszyła budowa remizy strażackiej w Węgrach

Wizualizacja OSP Węgry1

W dniu 06 lutego br. rozpoczęła się budowa remizy strażackiej dla druhów z Węgier. Do tej pory wykonawca firma ECA DESIGN GW Sp. z o.o. ul. Grota-Roweckiego 113/2, 52-232 Wrocław wykonała:

– drogę dojazdową do działki na której powstaje inwestycja,

– zebranie humusu, wykopanie ław fundamentowych oraz ich zazbrojenie,

– ławy zostały zalane betonem i obsypane piachem.

W dniu dzisiejszym tj., 21 lutego pracownicy przeszli do murowania fundamentów.

 

W ramach zamówienia powstanie parterowy budynek biurowo-socjalny wraz z 2-stanowiskowym garażem na wozy strażackie. Strażacy zdobędą zaplecze do zajęć szkoleniowych i dostateczną ilości pomieszczeń magazynowych na środki gaśnicze oraz sprzęt i wyposażenie. Cały obiekt zostanie również podzielony na strefy „czerwona-brudna” oraz „zielona-czysta”.

 

Przypomnijmy, przetarg na to zadanie ogłosiliśmy w październiku 2022 roku, umowę podpisaliśmy w styczniu 2023 roku a zakończenie prac, planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Nowa remiza znacząco poprawi warunki pełnienia służby przez druhów i przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy.

Udostępnij: