Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego z oświetleniem przy drodze gminnej prowadzącej do Mędłowa

blog-img-08

Rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego z oświetleniem przy drodze gminnej prowadzącej do Mędłowa

Zakończyła się budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem w Mędłowie. Budżet gminy otrzymał wsparcie unijne na realizację inwestycji ze środków Stowarzyszenia LGD Lider A4 w ramach PROW 2007-2013 w wysokości 82 900 zł.

W ramach tej inwestycji powstało około 550 metrów chodnika wraz ze ścieżką rowerową i oświetleniem. Ciąg pieszo-rowerowy prowadzony jest od Mędłowa do skrzyżowania z drogą powiatową Wrocław-Żórawina, przy której znajduje się przystanek autobusowy.

Jest to ważna inwestycja z punktu widzenia poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów ponieważ droga prowadząca do Mędłowa jest wąska i charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu. W chwili obecnej mieszkańcy mogą bezkolizyjnie pokonać drogę do przystanku.

Udostępnij: