Rozpoczęto budowę nowej szatni sportowej w Żórawinie

blog-img-08

Rozpoczęto budowę nowej szatni sportowej w Żórawinie przy współudziale środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki*

W ramach zadania powstaje budynek na planie zbliżonym do kwadratu. Bryła składać się będzie z 3 części, połączonych korytarzem. Będą znajdować się w nim: 2 szatnie dla sportowców, łazienki i toalety, pomieszczenia do rozgrzewki i treningu, pomieszczenie na sprzęt sportowy, pomieszczenie dla sędziów, toaleta dla niepełnosprawnych.

Z szatni będą mogły korzystać również osoby niepełnosprawne – obiekt będzie pod tym względem w pełni dostosowany do ich potrzeb. Powstaną komfortowe warunki sanitarne z możliwością np przebrania się oraz przeprowadzenia prostej rozgrzewki w małych grupach w salce fitness.

Pomieszczenia będą dostępne dla osób uprawiających takie sporty jak: piłka nożna (KS Żórawina), lekkoatletyka, inne gry zespołowe bez obciązenia, czy też konieczności zajmowania pomieszczeń hali sportowej oddanej do użytku na początku marca.W pobliżu szatni, niedługo zostanie ukończona budowa boiska lekkoatletycznego z bieżnią do sprintu, bieżnia okólną, bieżnią do skoku wzwyż/w dal, z boiskiem wielofunkcyjnym do gry w siatkówkę, koszykówkę tenisa i piłkę nożną. Szatnia będzie służyła również tym osobom które będą korzystać z boiska lekkoatletycznego. Przy szkolnych okazji zawodów sportowych rangi gminnej, między-gminnej, regionalnej szatnie będzie wykorzystywana do obsługi tych zawód, które rozgrywane będą na boiskach piłkarskich lub obiekcie lekkoatletycznym.

Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu modernizacji infrastruktury sportowej” przyznało Gminie Żórawina kwotę 756 tys. zł. na budowę nowej szatni sportowej znajdującej się na terenie rekreacyjnym w Żórawinie.

 

Udostępnij: