Rozpoczęto budowę nowej szatni sportowej w Żórawinie

blog-img-08

Rozpoczęto budowę nowej szatni sportowej w Żórawinie przy współudziale środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki*

W ramach zadania powstaje budynek na planie zbliżonym do kwadratu. Bryła składać się będzie z 3 części, połączonych korytarzem. Będą znajdować się w nim: 2 szatnie dla sportowców, łazienki i toalety, pomieszczenia do rozgrzewki i treningu, pomieszczenie na sprzęt sportowy, pomieszczenie dla sędziów, toaleta dla niepełnosprawnych.

Z szatni będą mogły korzystać również osoby niepełnosprawne – obiekt będzie pod tym względem w pełni dostosowany do ich potrzeb. Powstaną komfortowe warunki sanitarne z możliwością np przebrania się oraz przeprowadzenia prostej rozgrzewki w małych grupach w salce fitness.

Pomieszczenia będą dostępne dla osób uprawiających takie sporty jak: piłka nożna (KS Żórawina), lekkoatletyka, inne gry zespołowe bez obciążenia, czy też konieczności zajmowania pomieszczeń hali sportowej oddanej do użytku na początku marca.

W pobliżu szatni, niedługo zostanie ukończona budowa boiska lekkoatletycznego z bieżnią do sprintu, bieżnia okólną, bieżnią do skoku wzwyż/w dal, z boiskiem wielofunkcyjnym do gry w siatkówkę, koszykówkę tenisa i piłkę nożną. Szatnia będzie służyła również tym osobom które będą korzystać z boiska lekkoatletycznego. Przy szkolnych okazji zawodów sportowych rangi gminnej, między-gminnej, regionalnej szatnie będzie wykorzystywana do obsługi tych zawód, które rozgrywane będą na boiskach piłkarskich lub obiekcie lekkoatletycznym.

Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu modernizacji infrastruktury sportowej” przyznało Gminie Żórawina kwotę 756 tys. zł. na budowę nowej szatni sportowej znajdującej się na terenie rekreacyjnym w Żórawinie.

Udostępnij: