Rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej

blog-img-08

„Rozbudowa infrastruktury teleinformatycznej na obszarze Powiatu Wrocławskiego i 7 gmin oraz wprowadzenie i zwiększenie dostępności elektronicznych usług dla mieszkańców i podmiotów gospodarczych regionu powiatu i gmin: Czernica, Jordanów Śląski, Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Mietków, Sobótka, Żórawina” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.

Przystępując do programu Rozbudowy infrastruktury teleinformatycznej Gmina Żórawina wykorzystała możliwość by jeszcze bardziej zwiększyć swoją atrakcyjność zarówno dla mieszkańców, jak i potencjalnych inwestorów.
Z unijnych funduszy pozyskała ponad 300 tysięcy złotych, przy własnym wkładzie ponad 50 tysięcy.

26 notebooków wraz z drukarkami laserowymi i dostępem do internetu trafiło do sołectw na terenie gminy umożliwiając poprzez użyczenie ich sołtysom stworzenie e-punktów dostępu dla mieszkańców ułatwiając im dostęp do formularzy elektronicznych.
Sołtysi otrzymali też ujednoliconą pocztę elektroniczną dzięki której mogą się porozumiewać z mieszkańcami oraz komunikować z urzędem gminy. Adresy email do sołtysów zostały opublikowane na stronie internetowej Gminy Żórawina. Na stronie internetowej zostały także zamieszczone formularze używane w urzędzie w wersji elektronicznej.
Uroczyste przekazanie laptopów i drukarek sołtysom odbyło się podczas sesji Rady Gminy Żórawina w dniu 5 listopada 2010r. Zdjęcia z przekazania zamieszczone są w Galerii zdjęć.

Sprzęt komputerowy, nowe drukarki i skaner trafiły także do Urzędu Gminy wspomagając pracę w elektronicznym obiegu dokumentów.
To wszystko zwiększa komfort kontaktu mieszkańca z urzędem, ułatwia przepływ dokumentów pomiędzy mieszkańcami a urzędem – a przejrzysta administracja powoduje, że gmina zyskuje na atrakcyjności wobec potencjalnych inwestorów.

Film promujący projekt

Udostępnij: