Rowerem przez Polskę – Trójkowa Magistrala Rowerowa 2010

blog-img-08

Siedmiu cyklistów pokonało na rowerach trasę od Augustowa do Szklarskiej Poręby, czyli po przekątnej przez całą Polskę.
Trójkowa Magistrala Rowerowa wyjechała 3 sierpnia z Augustowa, a do Szklarskiej Poręby dotarła 12 sierpnia. Na trasie przejazdu znalazła się Żórawina, a w gronie cyklistów radny Żórawiny Miłosz Szczurowski.

Rowerzyści przemierzają tę trasę już drugi raz. W planach ma powstać na trasie oznakowana magistrala rowerowa, z której będą mogli korzystać wszyscy rowerzyści, w każdym wieku.

Na potrzeby projektu zostanie wkrótce utworzona strona internetowa szlaku rowerowego oraz rowerowa Odznaka Turystyczna Rowerowej Magistrali Trójkowej, którą wkrótce będzie można otrzymać po przejechaniu całej trasy. 10 sierpnia rowerzyści wjechali do Żórawiny.
Wcześniej pokonali 125 – kilometrowy odcinek z Mikstat. Radnego Żórawiny Miłosza Szczurowskiego i jego towarzyszy podróży powitali członkowie Klubu Turystyki Rowerowej Gminy Żórawina, mieszkańcy Żórawiny, pracownicy Urzędu Gminy, sołtysi, wójt Jan Żukowski, sekretarz gminy Maria Firecka. Niektórzy z nich wsiedli na rowery i wraz z uczestnikami magistrali przejechali ulicami Żórawiny.

Więcej informacji w gazetce gminnej nr czerwiec/lipiec/sierpień 2010 – do pobrania z naszej strony internetowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Udostępnij: