Relacja z Olimpiady – Leśna Akademia Sportu

blog-img-08

W dniu 26 września 2017 roku na boisku lekkoatletycznym w Żórawinie obyła się Olimpiada – Leśna Akademia Sportu, w której udział wzięło 9 szkół z gmin: Bierutów, Czernica, Dziadowa Kłoda, Niemcza, Oleśnica, Sobótka, Wiązów, Żórawina, Dzierżoniów. Swoją obecnością zaszczycili nas znani sportowcy: m. in. Sebastian Chmara, Tomasz Czubak, Paweł Januszewski. Ceremonii otwarcia towarzyszyli Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski oraz Zastępca Wójta Gminy Żórawina Tomasz Gracz.

Celem projektu LAS jest promocja aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, poprzez organizację dodatkowych zajęć sportowych, odbywających się w szkole i na świeżym powietrzu. Treningi mają na celu pokazanie różnych sposobów i możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie zdrowego stylu życia, będących alternatywą dla gier komputerowych i oglądania telewizji.

Projekt zrealizowany ze środków Ministerstwa Sportu, we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, organizatorem Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Olimpiada składała się z dwóch części:

Część edukacyjna:

a. Przywitanie, przedstawienie założeń programu i gości

b. Film o lekkiej atletyce, najważniejsze wydarzania i zwycięstwa gwiazd lekkiej atletyki

c. Pytania do dzieci (tematyka lekkoatletyczna, odpowiedzi na pytania zwarte w filmie i prezentacji)

Część sportowa:

Udostępnij: