Przekazanie sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP Żórawina i OSP Węgry

_MG_9393a

W sobotę 03 września br. podczas Gminnych Dożynek władze samorządowe dziękowały nie tylko rolnikom, ogrodnikom, sadownikom ale również „Naszym” jednostkom OSP z terenu gminy Żórawina.

W szczególności dwie z nich zasłużyły na ogromne brawa i podziękowania, za ich trud i oddanie podczas ostatnich nawalnych deszczy, gdzie „walczyli” z dużą wodą na Powiecie Strzelińskim. W ramach podziękowania Jan Żukowski Wójt Gminy Żórawina wręczył strażakom ufundowany przez tutejszy urząd nowoczesny i specjalistyczny sprzęt ratowniczy.

OSP Żórawina otrzymała kamerę termowizyjną marki FLIR K55 wraz z całym osprzętem. Zakup kamery termowizyjnej jako doposażenie jednostki pozwoli skutecznie wspomagać ochronę środowiska na gminnym obszarze. Pozwoli również na szybką reakcję w redukcji zagrożeń i zanieczyszczeń, które przedostają się do środowiska naturalnego w trakcie pożarów i innych miejscowych zagrożeń.

Natomiast jednostka OSP Węgry otrzymała zestaw ratownictwa medycznego PSP R1, zgodny z wytycznymi KSRG z 06.2021 r. Strażacy biorą udział w zabezpieczeniu różnego rodzaju imprez masowych czy też wydarzeń sportowych, dlatego przekazany sprzęt jest niezbędny do niesienia skutecznej pomocy wszystkim poszkodowanym.

Udostępnij: