Przebudowa ul. Sportowej, Gimnazjalnej i M. Kopernika zakończona

blog-img-08

Miło Nam poinformować, że zakończyły się prace związane z przebudową ul. M. Kopernika, Gimnazjalnej i Sportowej w Żórawinie.
Realizacja tej inwestycji zakładała wykonanie nawierzchni asfaltowej, miejsc parkingowych oraz budowę chodnika łączącego ul. Bankową z Gimnazjum i Szkołą Podstawową. W ramach tej inwestycji przebudowano ponad kilometr drogi, wybudowano 460 metrów chodnika oraz ponad 60 miejsc parkingowych (w tym miejsca dla osób niepełnosprawnych).
Jest to bardzo ważne zadanie, ponieważ w/w ulicami dojeżdżają do Szkoły i Gimnazjum uczniowie z terenu całej gminy. Nowa nawierzchnia znacznie poprawiła komfort dla poruszających się nią pojazdów, a budowa miejsc parkingowych i chodnika przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa uczniów.
Wykonawcą prac było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Brzegu.
Tomasz Gracz
 

Udostępnij: