Prośba do mieszkańców gminy Żórawina o racjonalne korzystanie z wody.

info

Drodzy Mieszkańcy,

w związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami oraz niekorzystnymi prognozami pogody na najbliższe dni, zwracamy się z prośbą do mieszkańców gminy Żórawina korzystających z sieci wodociągowej o racjonalne korzystanie z wody.

Prosimy o wykorzystywanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymanie się od podlewania ogródków, trawników, mycia samochodów, napełniania przydomowych basenów itp. wodą z sieci wodociągowej w godzinach od 6:00 do 23:00.

 Ograniczenie zużycia zapewni odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie wszystkim użytkownikom sieci wodociągowej. Oszczędzanie wody jest również niezbędne w celu zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w hydrantach na potrzeby ochrony przeciwpożarowej.

Pamiętajmy, że woda jest niezbędna do życia i funkcjonowania ludzi, ale też w wielu obszarach świata jak i również w Polsce jest dobrem, o które należy wyjątkowo dbać.

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żórawinie

Udostępnij: