Podziękowanie Strażakom OSP za walkę z żywiołem

OSP skutki wichur 2022 (2)

Szanowni Państwo, przez Polskę przeszły potężne nawałnice. Wichura związana z niżem Dudley niszczyła domy, przewracała drzewa. Ale to nie koniec, przed nami weekendowe załamanie pogody.

Ostatniej doby strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Żórawina, tj.: OSP Żórawina, OSP Rzeplin i OSP Węgry interweniowały łącznie ponad 30 razy. Większość interwencji była na terenie miasta Wrocław ale również w miejscowościach gmin sąsiednich jak i na ternie naszej Małej Ojczyzny – gminy Żórawina.

Druhowie Strażacy, za Wasz trud, poświęcenie, profesjonalizm, zdyscyplinowanie oraz wolę walki z żywiołem, łagodzenie skutków nawałnic oraz dyspozycyjność i bezinteresowność,
w imieniu mieszkańców gminy Żórawina i władz samorządu gminnego składam serdeczne podziękowania.

Wasza solidarność i włożony wysiłek świadczą nie tylko o doskonałym wyszkoleniu, profesjonalizmie i umiejętności współpracy ale przede wszystkim o trosce o los innych ludzi, wrażliwości oraz poczuciu misji, która przyświeca strażackiej służbie.

Dziękuję za wzorową realizację zawołania „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.

 

Wójt Gminy Żórawina

Jan Żukowski

 

Udostępnij: