Pierwsza licencja TAXI w Żórawinie

TAXI_licencja

W dniu 7.07.2023 r. w naszej Gminie wydano pierwszą licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. Zachęcamy do korzystania z tej stosunkowo nowej formy transportu publicznego na terenie naszej Gminy. Taksówki zapewniają wygodę i komfort podróży, dzięki czemu można zrelaksować się i bezpiecznie skoncentrować na czymś innym, niż prowadzenie własnego pojazdu. Profesjonalni kierowcy taksówek posiadają wiedzę o lokalnych drogach, co pozwala na sprawną i bezpieczną podróż. Dodatkowo, taksówki są dostępne przez większość doby i oferują różne metody płatności, co sprawia, że są elastycznym i dogodnym środkiem transportu.

Opis procedur uzyskania licencji oraz niezbędne formularze można znaleźć pod adresem:

https://www.biznes.gov.pl/pl/opisy-procedur/-/proc/475

Komplet wymaganych dokumentów należy złożyć w biurze obsługi interesanta w Urzędzie Gminy Żórawina przy ulicy Kolejowej 6. Uzyskaną licencję należy odebrać osobiście po uzyskaniu potwierdzenia telefonicznego, że została przygotowana.

Opłatę za wydanie licencji oraz wypisów należy wnieść na rachunek bankowy Urzędu Gminy Żórawina nr 24 9574 1028 2002 0013 0013 0002 z dopiskiem w tytule przelewu: opłata za wydanie licencji taxi.

Termin załatwienia sprawy: do jednego miesiąca, pod warunkiem złożenie kompletnych dokumentów.

Udostępnij: