Parking przy przedszkolu w Żórawinie

blog-img-08

Zakończyły się prace związane z budową parkingu obsługującego przedszkole publiczne w Żórawinie. W ramach pierwszego etapu inwestycji przygotowanych zostało 24 miejsca parkingowe, na których ułożona została nawierzchnia z kostki betonowej. Na całej długości parkingu wykonano także ciąg pieszy, który połączony został z istniejącym chodnikiem przy ul. Urzędniczej.  Wyznaczone zostało także miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu zadaniu poprawią się warunki dla osób dowożących  dzieci do przedszkola, zwiększy się również bezpieczeństwo ponieważ dorośli i przedszkolaki nie będą   musieli przechodzić pomiędzy samochodami. Kolejnym etapem inwestycji będzie wykonanie brakującej nawierzchni asfaltowej na ul. Sportowej oraz przy parkingu. Tutejszy Urząd zlecił również wykonanie dokumentacji technicznej budowy oświetlenia ulicznego przy parkingu. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie zostanie ono wykonane oraz spowoduje zwiększenie  bezpieczeństwa mieszkańców w tym terenie.

Informację przygotował: Tomasz Gracz

W załączeniu zdjęcia z realizacji i wykonania.

Udostępnij: