Parada Świętych: Inicjatywa Szkoły i Współpracy Społecznej

IMG_0939
26 października mieszkańcy miejscowości Węgry, gdzie wspólnota odgrywa kluczową rolę, inicjatywa szkoły, rady rodziców, koła gospodyń wiejskich, Pani sołtys oraz miejscowego proboszcza przyniosła owoc w postaci niezapomnianej “Parady Świętych”. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko uświetniło religijny kalendarz, ale także podkreśliło znaczenie współpracy i zaangażowania społeczności lokalnej, łącząc modlitwę, tradycję i radość dzieci.
Parada Świętych rozpoczęła się przy miejscowej szkole, gdzie uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania, ubierając się jako swoi ulubieni święci oraz aniołki. Każde dziecko podczas parady miało okazję wystawić na pokaz swoją twórczość i zaangażowanie, co sprawiło, że wydarzenie było jeszcze bardziej wyjątkowe.
Procesja przemaszerowała ulicami wsi, od Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa do kościoła pod patronatem Świętej Jadwigi Śląskiej, gdzie odbyła się modlitwa. Dzieci aktywnie włączyły się w ceremonię modlitewną, co sprawiło, że wydarzenie było jeszcze bardziej poruszające. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali strażacy z OSP Węgry.
Po modlitwie, społeczność przeniosła się na salę w świetlicy wiejskiej, gdzie odbył się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci miały okazję do wspólnej zabawy, tańca i świętowania w towarzystwie rodziców, nauczycieli i innych mieszkańców. Bal Wszystkich Świętych był pełen radości i uśmiechów, a dzieci bawiły się w duchu współpracy i przyjaźni. Gospodynie wiejskie, które od początku były zaangażowane w organizację, zapewniły pyszną pizzę, którą dzieci uwielbiały.
Parada Świętych okazała się być nie tylko wyjątkowym wydarzeniem religijnym, ale także okazją do zabawy i radości dzieci. Inicjatywa dyrektora szkoły, oraz organizacji rady rodziców, koła gospodyń wiejskich, Pani sołtys i proboszcza przyniosła społeczności wiejskiej niezapomniane chwile. To doskonały przykład, jak lokalna wspólnota może razem pracować, aby podkreślić swoje wartości, tradycje i radość dzieci, nie tracąc przy tym kontaktu z nowoczesnością. Parada Świętych stała się stałym elementem kalendarza wydarzeń społeczności, przypominając o jej jedności i sile współpracy.
Udostępnij: