Otwarcie nowej strażnicy OSP Rzeplin wraz z kompleksem rekreacyjnym

blog-img-08

W dniu 16 maja 2015 r. odbyło się w Rzeplinie uroczyste otwarcie i poświęcenie nowej strażnicy OSP , wraz z świetlicą i boiskiem sportowym. Przebudowa obiektu po byłym Kółku Rolniczym . Projekt był sfinansowany ze środków Unii Europejskiej „ Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w ramach działania odnowa i rozwój wsi” w kwocie 180 tys. złotych, a resztę środków pokryto z budżetu Gminy Żórawina.

Uroczystości związane z otwarciem i poświęceniem strażnicy rozpoczęły się pod „starą” remizą a następnie kolumna z pocztami sztandarowymi, orkiestrą dętą i wozami strażackimi przemieściła się pod kościół parafialny w Rzeplinie. O godz. 12.30 rozpoczęła się uroczysta msza święta pod przewodnictwem ks. proboszcza Mieczysława Michajluka oraz ks. Henryka Roja proboszcza kościoła parafialnego w Turowie . Po mszy świętej nastąpił przemarsz kolumny wraz z pocztami sztandarowymi pod nową strażnicę, gdzie odbył się uroczysty apel, ze złożeniem meldunku o gotowości do uroczystego otwarcia i poświecenia remizy.

Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki Wójt Gminy Żórawina – Jan Żukowski, Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu – bryg. Sylwester Dąbek, Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP – dh Tadeusz Włodarczyk, Zastępca Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – dh Roman Kasprowicz, oraz radni i sołtysi Gminy Żórawina.

Uroczystego otwarcia strażnicy i przecięcia wstęgi dokonali: Zastępca Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu – bryg. Sylwester Dąbek, Wójt Gminy Żórawina – Jan Żukowski, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP – dh Roman Kasprowicz, Prezes OSP Rzeplin – dh Zbigniew Wierciuch.

Wierzymy, że mieszkańcy Rzeplina i całej Gminy Żórawina zyskując tak nowoczesny obiekt, który będzie wykorzystany również na cele społeczne przyczyni się do rozwoju „Małej Ojczyzny” jaką jest Gmina Żórawina. Ponadto obiekt poprawi skuteczność działania oraz pozwoli strażakom w pełni wykorzystywać ich możliwości podczas akcji ratujących zdrowie i życie mieszkańców naszej gminy, powiatu i województwa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Udostępnij: