Ostrzeżenie – Uwaga na fałszywe e-maile z logiem Administracji Podatkowej

blog-img-08

Ministerstwo Finansów oraz organy podległe, tj. urzędy skarbowe nie sš autorami napływajšcych na skrzynki e-mail podatników informacji zawiadamiajšcych o zwrocie podatku dochodowego za ubiegły rok, wymagajšcych od nich podania danych osobowych oraz numeru karty kredytowej.

Ministerstwo Finansów jak również urzędy skarbowe nie korzystajš z takiej formy informowania podatnika o zwrocie nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za dany rok.
Treœć e-maila wskazuje, że celem działania jego autora jest wyłudzenie od osoby, która go otrzymała, danych, poprzez próbę przekierowania użytkownika internetu do podrobionej strony WWW (tzw. phishing).

Ministerstwo Finansów rozważa możliwoœć złożenia doniesienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

ródło informacji:
Strona internetowa Ministerstwa Finansów

Udostępnij: