Ostatni etap budowy obiektu lekkoatletycznego w Żórawinie oczekuje na odpowiednie warunki pogodowe

blog-img-08

Przed nami ostatni etap prac przy budowie boiska lekkoatletycznego w Żórawinie, tj utworzenie nawierzchni poliuretanowej na bieżni i boiskach wewnętrznych. Działania wymagają sprzyjających warunków  atmosferycznych (temperatura powyżej 7ºC i wilgotność powietrza poniżej 80%). W 2015 roku wybudowano bieżnię okólną 200 m, bieżnię do sprintu 120 m z rozbiegiem, bieżnię do skoku w dal, rzutnię do pchnięcia kulą, prace ziemne płyty wewnętrznej (boisko do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej). Odbiór obiektu nastąpi ostatecznie do końca maja bieżącego roku.

Projekt budowlany konsultowano z Dolnośląskim Związkiem Lekkiej Atletyki, a także z Ministerstwem Sportu aby zastosować optymalne rozwiązania w zakresie użyteczności, funkcjonalności i bezpieczeństwa obiektu.

Wykonawcą jest firma DABRO-BAU, która została wyłoniona w procedurze przetargowej. Całkowity koszt budowy boiska to 895999,00 zł brutto.          

Zadanie jest dofinansowane  przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego w wysokości 300 000 zł  w ramach programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” a także w wysokości 350 000 zł przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej.*

* W 2015 roku dofinansowanie  z Budżetu Województwa Dolnośląskiego otrzymało 11 samorządów gminnych i powiatowych z całego województwa, przy czym Żórawina jako jedyna w powiecie wrocławskim, natomiast z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki spośród 17 obiektów wybranych do dofinansowania kompleks z Żórawiny jako jedyny z Województwa Dolnośląskiego.

Udostępnij: