OSP Rzeplin Ratuje Ludzkie Życie

blog-img-08

W dniu 22 lutego 2017r. o godzinie 20:45  jednostka OSP Rzeplin została zaalarmowana przez dyspozytora SK KM PSP we Wrocławiu w związku ze zgłoszeniem, iż na al. Lipowej w Rzeplinie człowiek potrzebuje pilniej pomocy medycznej. Po kilku minutach sześcioosobowy zastęp 339[D]96 był już pod wskazanym adresem. W trakcie rozpoznania i wywiadu z sąsiadami okazało się, że mężczyzna w wieku około 50 lat uderzając się w głowę doznał poważnego urazu, po czym zamknął się w swoim mieszkaniu nie dając znaków życia. Po sforsowaniu drzwi przez strażaków odnaleziono poszkodowanego mężczyznę leżącego w korytarzu mieszkania z silnym krwotokiem głowy. Ratownicy OSP od razu przystąpili do udzielenia  pierwszej pomocy oraz zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Po założeniu odpowiedniego opatrunku i podaniu tlenu sytuacja była już opanowana. Nasi ratownicy opiekowali się poszkodowanym przez 20 minut, po czym został on przekazany zespołowi pogotowia ratunkowego. Mężczyzna stracił bardzo dużą ilość krwi.

 Tylko dzięki szybkiej reakcji sąsiadów i naszych dzielnych Strażaków z OSP Rzeplin, udało się uniknąć tragedii.

 

Udostępnij: