Osiągnięcia w Judo mieszkanki Naszej Gminy

blog-img-08

Paulina Woźniak – 17 letnia Judoczka, członek Kadry Narodowej Juniorek Młodszych w 2017 roku, uczestniczka Pucharu Europy w Judo, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski, posiada stopień 1 kyu (pas brązowy, następny stopień to czarny pas). Absolwentka Szkoły Podstawowej w Rzeplinie, pierwsze lata treningów spędziła w Szkole Podstawowej w Żórawinie, gdzie zaczęła przygodę z Judo. Po zakończeniu nauki Rzeplinie kontynuowała treningi w klasie o profilu Judo w Gimnazjum nr 37 we Wrocławiu pod okiem swojego trenera z Żórawiny, Radosława Zamęckiego. Aktualnie trenuje ze swoim trenerem we Wrocławiu w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Juvenia Wrocław.

Najważniejsze wyniki Pauliny Woźniak:

– Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodziczek, Wrocław 2013, V miejsce

– Puchar Polski Młodziczek, Suchy Las 2014, srebrny medal

– Mistrzostwa Polski Młodziczek, Luboń 2014, brązowy medal

– Puchar Polski Juniorek Młodszych, Opole 2014, brązowy medal

– Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodziczek, Luboń 2014, brązowy medal

– Puchar Polski Juniorek Młodszych, Opole 2015, V miejsce

– Puchar Polski Juniorek Młodszych, Opole 2016, brązowy medal

– Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Federacji Gwardia, Bydgoszcz 2016, brązowy medal

– Puchar Polski Juniorek Młodszych, Poznań 2016, V miejsce

– Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych, Suchy Las 2016, V miejsce

– Puchar Polski Juniorek Młodszych, Gdynia 2016, V miejsce

– Puchar Polski Juniorek Młodszych, Suchy Las 2017, brązowy medal

– Puchar Polski Juniorek Młodszych, Suchy Las 2017, brązowy medal

– Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2017, Gorzów Wlkp., VII miejsce.

Ponadto brała udział w wielu turniejach międzynarodowych oraz ogólnopolskich o charakterze towarzyskim. Dwukrotnie powołana do Kadry Narodowej, aktualnie jest jej członkiem do końca 2017 roku.

Z powodu systematycznego rozwoju zawodniczki, jednym z celów w roku 2018 jest wyjazd na szkolenie do Japonii, kolebki Judo. Wyjazd do Japonii to jedno z marzeń młodych zawodników Judo. Jest to nie tylko szkolenie na macie ale także poznanie kultury japońskiej oraz zwiedzanie tego wspaniałego kraju (m.in. Tokio).

Rozwój Pauliny oraz innych zawodników z sekcji w Żórawinie jest wynikiem ciężkiej pracy, zaangażowania zawodników, trenera oraz rodziców ale także wsparcia ze strony Gminy Żórawina. Dzieci otrzymują dofinansowanie do letnich obozów Judo, a w samej Żórawinie regularnie organizowane są zawody Judo. Od momentu wybudowania Sali wielofunkcyjnej w Żórawinie, miały tam miejsce zawody rangi międzywojewódzkiej.

W ciągu ostatnich kilku lat w sekcji w Żórawinie rozpoczęło treningi kilkoro medalistów Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski, m.in. Arek Rakowski, Dawid Smyk, Agnieszka Smolnicka czy Paulina Woźniak. Ciężko pracujemy nad szlifowaniem kolejnych talentów.

Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

           

 

 

 

 

Udostępnij: