Olimpiada Leśna Akademia Sportu w Żórawinie

blog-img-08

W dniu 26 września 2017 roku w hali sportowej w Żórawinie przy ul. Kopernika 14, 55-020 Żórawina odbędzie się Olimpiada Leśna Akademia Sportu, w której udział weźmie 9 szkół z gmin: Bierutów, Czernica, Dziadowa Kłoda, Niemcza, Oleśnica, Sobótka, Wiązów, Żórawina, Dzierżoniów. Swoją obecnością zaszczycą znani sportowcy: m. in. Sebastian Chmara, Tomasz Czubak, Paweł Januszewski.

Celem projektu LAS jest promocja aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, poprzez organizację dodatkowych zajęć sportowych, odbywających się w szkole i na świeżym powietrzu. Treningi mają na celu pokazanie różnych sposobów i możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie zdrowego stylu życia, będących alternatywą dla gier komputerowych i oglądania telewizji.

Projekt realizowana ze środków Ministerstwa Sportu, we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, organizatorem Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Olimpiada rozpocznie się o godzinie 10:00 i będzie podzielona na część edukacyjną i sportową.

Część edukacyjna:  

Udostępnij: