OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

blog-img-08

W dniu 23 marca 2018 r. w Starostwie Powiatowym we Wrocławiu odbyły się  eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem Turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Współorganizatorem turnieju oraz fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe  oraz Komenda Miejska PSP we Wrocławiu. Celem turnieju była popularyzacja wśród uczniów znajomość przepisów przeciwpożarowych, zasady postępowania na wypadek pożaru, udzielanie pierwszej pomocy, wiedzę na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki wraz z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Józefem Kmonk.

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test pisemny, którego wyniki uprawniały pięć najlepszych osób z każdej grupy wiekowej do kolejnego etapu, który wyłonił ostatecznie zwycięzców.

W wyniku rozgrywek finałowych III miejsce w II grupie wiekowej zajął Kamil Figiel uczeń Szkoły Podstawowej w Węgrach.

Foto: www.powiatwroclawski.pl


 

Udostępnij: