Obowiązek wymiany starych pieców

ogłoszenie

OBOWIĄZEK WYMIANY STARYCH PIECÓW!

 

Na podstawie § 9 Uchwały nr XLI/1407/17 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 30 listopada 2017 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa dolnośląskiego, z wyłączeniem Gminy Wrocław i uzdrowisk, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw, tzw. uchwała antysmogowa:

– Od 1 lipca 2024 r. nastąpi zakaz użytkowania “kopciuchów” – czyli instalacji na paliwa stałe, które nie spełniają standardów emisyjnych minimum 3 klasy.

 

– Od 1 lipca 2028 r. nastąpi zakaz użytkowania instalacji na paliwa stałe, które nie spełniają minimalnych standardów emisyjnych odpowiadających klasie 3 i 4.

 

W celu umożliwienia wypełnienia obowiązku mieszkańcom możliwe jest uzyskanie dotacji z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – Program Priorytetowy Czyste Powietrze lub Ciepłe Mieszkanie.

Link do Uchwały poniżej:

https://edzienniki.duw.pl/WDU_D/2017/5155/akt.pdf

 

Udostępnij: