Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej

blog-img-08

Uroczystą Mszą świętą w Parafii św. Józefa w Żórawinie upamiętniono 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. W uroczystości wziął udział Wójt Gminy Żórawina p. Jan Żukowski, Sekretarz Gminy Żórawina p. Monika Baron-Witka, p. Wiesław Zając, reprezentujący zarząd Powiatu Wrocławskiego, Przewodniczący Rady Gminy Żórawina p. Michał Duszyński, Radna miejscowości Żórawina p. Alicja Maligranda, Radny miejscowości Węgry p. Arkadiusz Poręba oraz Sołtys Żórawiny p. Jolanta Piasecka.

Na zakończenie Mszy Świętej poświęcona i odsłonięta została pamiątkowa tablica, która ma przypominać o tych tragicznych wydarzeniach. Pod tablicą kwiaty złożyły zaproszone delegacje. Uroczystość uświetniła swoją grą orkiestra „Hanys Band” z Wrocławia.

(fot. Dominika Pogodzińska)

Udostępnij: