Obchody 50 lecia parafii w Turowie oraz dożynki parafialne

blog-img-08

W niedzielę 4 września 2016 roku obchodzono 50 lecie powojennej administracji parafii w Turowie  pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny, gdzie odbyła się uroczysta Masza Święta, której przewodził kanclerz Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej Ks. dr Rafał Hołubowicz wraz z proboszczem parafii Turów  Ks. Henrykiem Rójem.  Święto zostało połączone z dożynkami parafialnymi i odpustem, które zostały sfinansowane przez Sołectwa parafii Turowskiej, Gminę Żórawina. Starostami Dożynek byli Sołtys z Turowa Stanisław Wawrzynów  prowadzący gospodarstwo rolne oraz Magdalena Bagińska z Mnichowic prowadząca wspólnie z mężem gospodarstwo rolne. Wśród zaproszonych gości byli:  Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski, Burmistrz Siechnic Milan Usak , Dyrektor ANR oddziału Wrocław Piotr Regiec, Dyrektor GZGK w Żórawinie Bartłomiej Dytwiński, Biskup Wrocławski prof. dr hab. Jacek Kiciński, Przedstawiciele Rady Gminy Żórawina, Sołtysi,  Księża: Ks. Bartłomiej Błoński,  Ks. Ryszard Kowalski,  Ks. Tomasz Dulski, Ks. Dziekan Jan Kleszcz, Ks. Stanisław Padewski, Ks. Krzysztof Salik, Ks. Andrzej Dziełak, Ks.  Ryszard Peszko, Ks. Wacław Kuriata, Ks. Tomasz  Zając. Wszystkich gości częstowano chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów, polskim żurkiem oraz grochówką, swojską wędliną i ciastem z domowych wypieków. Atrakcją dla najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie, plac zabaw, malowanie twarzy, zwierzątka z balonów. Popołudnie uatrakcyjniały występy kapeli ludowej „Dyszel”, chór „Żórawianki”, występ muzykujących rodzin z Mędłowa „Owocówki”, zabawa taneczna z zespołem RETRO.

Zapraszamy na fotorelację. Fot. Waldemar Duda

Udostępnij: