Nowy odcinek drogi gminnej z rondem i mostem w Gminie Żórawina

blog-img-08

W połowie grudnia bieżącego roku zakończyły się prace przy budowie ronda, mostu oraz drogi gminnej do terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych pomiędzy autostradą A4 a drogą wojewódzką Wrocław-Strzelin.

Zadanie to ma na celu aktywizację tego obszaru po przez skomunikowania go z drogami publicznymi w szczególności drogą wojewódzką nr 395 oraz autostradą A4. W ramach tej inwestycji powstały także: zatoki autobusowe, oświetlenie oraz dojścia i chodniki.

Inwestorem przedmiotowych prac była Gmina Żórawina. Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Na opisywanych terenach prowadzona jest obecnie budowa dwóch obiektów magazynowych o powierzchni około 5,2 ha i 1,15 ha. Prace mają się zakończyć w pierwszej połowie 2020 roku.

Generalnym wykonawcą jest: KOME POLSKA sp. z o.o.

Informację przygotował: Tomasz Gracz

Udostępnij: