Nowy budynek szkoły podstawowej w Rzeplinie otwarty.

blog-img-08

Ważny dzień dla uczniów, nauczycieli i sympatyków Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rzeplinie. W piątek, 6 marca 2020 r., odbyło się uroczyste otwarcie nowej części budynku placówki.

W obecności licznie przybyłych gości, przedstawicieli rodziców, nauczycieli, uczniów oraz zaprzyjaźnionych instytucji, Wójt Gminy Żórawina p. Jan Żukowski, Dyrektor Szkoły p. Dorota Szemro-Aleksandrowicz, Przewodniczący Rady Gminy Żórawina p. Michał Duszyński, Radna Rady Gminy Żórawina Małgorzata Szatkowska, Proboszcz parafii ks. Mieczysław Michajluk oraz przedstawiciel dolnośląskiego kuratorium dokonali uroczystego przecięcia wstęgi.

Nie zabrakło podziękowań i wielu ciepłych słów. Całość uświetnił krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów szkoły. Goście mogli obejrzeć nową część budynku, który będzie służył dzieciom przez wiele lat.

Po feriach zimowych dzieci ze szkoły w Rzeplinie mogą cieszyć się lepszymi warunkami do nauki. Rozbudowa istniejącego budynku o cztery dodatkowe sale lekcyjne, toalety, pomieszczenie gospodarcze oraz korytarz o łącznej powierzchni zabudowy około 315 m2 kosztowała ponad 2 mln złotych. Budynek wyposażony został w instalacje fotowoltaiczną składającą się ze 124 ogniw o łącznej mocy 42,16 kW. Zadaniem systemu jest zapewnienie źródła energii elektrycznej na potrzeby własne dla całego obiektu szkolnego.

Udostępnij: