Nowe połączenia autobusowe Racławice Małe – Żórawina Kościół Świętej Trójcy i Racławice Małe – Święta Katarzyna Stacja PKP

img-20200422-wa0006

Od wtorku 2 stycznia 2024 r. uruchomione zostaną nowe połączenia autobusowe w następujących relacjach:

1. Linia nr 71: Racławice Małe – Stary Śleszów – Nowy Śleszów – Wilkowice – Milejowice – Rynakowice – Okrzeszyce – Jarosławice – Zagródki – Mnichowice – Turów – Żórawina Kościół Świętej Trójcy;

2. Linie nr 72: Racławice Małe – Stary Śleszów – Nowy Śleszów – Wilkowice – Milejowice – Rynakowice – Okrzeszyce – Jarosławice – Zagródki – Święta Katarzyna Stacja PKP.

Rozkład jazdy został ułożony w taki sposób, by zapewnić dogodne skomunikowanie w Żórawinie i Świętej Katarzynie z pociągami do Wrocławia, ponadto w Żórawinie można skorzystać również z autobusów linii 903 i 913, natomiast ze Świętej Katarzyny dojechać do Wrocławia autobusami linii 800 Siechnickiej Komunikacji Publicznej.

Tym samym zamykamy realizowany w naszej Gminie od czterech lat projekt, dzięki któremu nie będzie żadnej miejscowości pozbawionej dostępu do transportu publicznego.

Promocyjne ceny biletów:

1. Normalny jednorazowy – 3,00zł na terenie jednej gminy, 4,00zł na terenie dwóch gmin,

2. Miesięczny na wszystkie linie: 59,99zł na terenie jednej gminy, 99,99zł na terenie dwóch gmin.

Uwaga: Gmina Siechnice stosuje własną taryfę opłat za przewóz osób i bagażu.

Ceny biletów ulgowych stanowią 50% ceny biletów normalnych.

Z opłat za przejazd zwolnieni są uczniowie szkół wszystkich szczebli do ukończenia 21. roku życia na podstawie ważnej legitymacji uczniowskiej (nie dotyczy studentów), oraz osoby, które ukończyły 65 rok życia – na podstawie dokumentu stwierdzającego wiek.

Jednocześnie linie 71 i 72 w dotychczasowych przebiegach zostaną zlikwidowane.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:

Życzymy przyjemnej podróży!