Niezwykły Orszak Trzech Króli 2023 r. w Żórawinie

20230106_132317

Żórawińscy Trzej Królowie wraz z barwnym korowodem przeszli przez miasteczko.

W królewskie role wcielili się: sołtys Wilkowic Łukasz Osiński, katecheta Szkoły Podstawowej w Wilczkowie Łukasz Ladra oraz zawodnik Klubu Sportowego KS Żórawina Łukasz Lach.

Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2023 r. wypadła wspaniale!

Obchody rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. Proboszcz Cezary Chwilczyński. Następnie prowadzeni Gwiazdą uczestnicy orszaku wspólnie śpiewali tradycyjne kolędy.

Orszak zakończył się na placu szkolnym SP im. Bolesława Chrobrego, gdzie na uczestników czekały już ciepłe napoje oraz poczęstunek.

Po występach wokalnych scholi parafialnej oraz dzieci z ze szkoły Podstawowej w Żórawinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w międzyszkolnym konkursie na najpiękniejszą szopkę oraz za najpiękniejsze orszakowe przebranie.

Podczas tegorocznych obchodów święta Trzech Króli została zorganizowana zbiórka dla 11-letniej mieszkanki naszej gminy – Kalinki Dróżdż, która walczy z chorobą nowotworową. Na zakończenie Mszy Świętej rodzice Kalinki wyrazili podziękowania za okazałą pomoc i wsparcie, prosząc o modlitwę za wszystkie dzieci walczące o zdrowie w Przylądku Nadziei.

Wójt Gminy Żórawina – Jan Żukowski składa ogromne podziękowania organizatorom za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości: Pani dyrektor Marcie Ćwiklińskiej wraz z pracownikami Gminnego Centrum Kultury w Żórawinie, księdzu Proboszczowi Cezaremu Chwilczyńskiemu, parafii p.w. św. Józefa w Żórawinie, radzie parafialnej, scholi parafialnej, dyrektorom Szkół Podstawowych, Pani kierownik referatu Oświaty UG w Żórawinie – Annie Lasocie, Marysi Kowalskiej z Wilczkowa oraz wszystkim zaangażowanym osobom. Szczególne wyrazy wdzięczności płyną również do mieszkańców Gminy Żórawina, którzy mimo chłodnej i deszczowej pogody przybyli tak licznie w pięknych kolorowych przebraniach, koronach na głowach i uśmiechem na ustach.

 

Zdjęcia oraz filmy można również obejrzeć na profilu społecznościowym parafii parafii p.w. św. Józefa w Żórawinie: 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=550410297121225&set=pcb.550412410454347

 

 

Udostępnij: