Muzeum Powozów Galowice zaprasza wszystkie dzieci na spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek

blog-img-08

Muzeum Powozów Galowice  zaprasza wszystkie dzieci na spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek, który odbędzie się w ramach cyklu  „Baśnie i Legendy ze Spichlerza” 12 czerwca o godz. 16.00.

„TESLA vs EDISON czyli z prądem lub pod prąd”

 

reżyseria: Michał Derlatka
scenografia: Michał Dracz
udźwiękowienie: Sówka Sowińska
występują: Edyta Skarżyńska, Konrad Kujawski, Jacek Radomski

 

TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego
i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich… czy aby na pewno grał fair?

Duet Derlatka / Dracz zdążył już zasłynąć jako twórcy brawurowego FAHRENHEITA
w gdańskim Teatrze Miniatura – spektaklu-laboratorium, w którym po raz pierwszy na świecie zagrały lalki animowane za pomocą reakcji chemicznych. Ich najnowsze przedstawienie to prawdziwa mieszanka wybuchowa: mamy tu skrzący się humorem tekst, fantastyczną scenografię, efekty specjalne i świetne aktorstwo, ale też sporą dawkę informacji. W przedstawieniu pojawiają się wątki historyczne i autentyczne postaci, a pochłonięci dramatycznymi zwrotami akcji mali widzowie przyswajają prawa fizyki, nawet tego nie zauważając.

 

Spektakl jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Zapraszamy!

 

 

 

Udostępnij: