Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushinkai Juniorów i Seniorów

blog-img-08

W dniach 11-12 Maja 2018 r. we Wrocławiu odbyło się jedno z najważniejszych przedsięwzięć sportowych naszej dyscypliny, tj. Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushinkai Juniorów i Seniorów.

Ogromny udział w przygotowaniu tego przedsięwzięcia miały dzieci ćwiczące karate w Gminie Żórawina. Filip Stawowczyk, Igor Lewandowski i Julia Rogowska z Grupy Dziecięcej wystąpili w roli tzw. Chorążych, niosąc tabliczki z nazwami państw przed zawodnikami. Mimo „tylko” 6 lat, dzieciaki znakomicie wywiązały się ze swoich zadań.

Ale nie tylko dzieci pomagały. Pan Krzysztof Czarnecki, ćwiczący na Grupie Średniej, specjalnie wziął urlop z pracy aby pomóc przy Mistrzostwach. Jako kierowca busa zajmował się dowożeniem osób z grupy VIP. Byli to m.in. Prezydent World Karate Organization – Shihan Kenji Midori z Japonii (zdj. nr 6), v-ce Prezydent WKO – Kazuo Miyoshi, Prezydent European Karate Organization – Shihan Koen Scharrenbeg, a nawet mistrz świata Norichika Tsukamoto (zdj. nr 5).

Przy okazji należy wspomnieć, że Sekcja Karate Shinkyokushinkai w Żórawinie działa już od prawie 2 lat, dzięki przychylności władz Gminy. Ćwiczący jak na razie nie ponoszą żadnych kosztów. Treningi odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 16:45.

Udostępnij: