Minister Rolnictwa odwiedził Żórawinę

blog-img-08

28 VII 2015 r. we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Rady Ministrów. Bezpośrednio przed obradami rządu, na terenie Gminy Żórawina, w Muzeum Powozów w Galowicach odbyło się spotkanie władz Gminy z Ministrem Rolnictwa – Markiem Sawickim. W wydarzeniu tym udział wzięli także: Wicewojewoda – Joanna Bronowicka, Wicemarszałek Województwa – Ewa Mańkowska oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Obszarów Wiejskich – Paweł Czyszczoń. Gminę Żórawina reprezentowali: Jan Żukowski – Wójt Gminy oraz Paweł Wójcik – Wiceprzewodniczący Rady Gminy. W trakcie spotkania rozmawiano o aktualnej, niełatwej sytuacji w rolnictwie, klęskach żywiołowych, trudnościach jakie napotyka branża rolno-przetwórcza oraz możliwościach pomocowych dla poszkodowanych rolników. Pan Minister przedstawił plany finansowania samorządów przewidziane w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Mateusz Królewicz

Udostępnij: