Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w JUDO

blog-img-08

W niedzielę 18 września 2016 r. w hali sportowej Gminy Żórawinia ul. Kopernika 14 odbył się pierwszy tego typu turniej w Gminie Żórawina. Udział brało 200 zawodniczek i zawodników w wieku 13-14 lat z czterech województw (lubuskie, wielkopolskie, opolskie i dolnośląskie) z 40 sekcji i klubów Judo. Zawody przebiegały w bardzo przyjemnej atmosferze, było wiele pięknych rzutów, za które licznie zgromadzona publiczność dziękowała brawami.

Najlepiej wypadł gospodarz, MKS Juvenia Wrocław, którego sekcja mieści się w Szkole Podstawowej w Żórawinie.

Zawodnicy MKS Juvenia Wrocław wywalczyli 8 złotych medali z 19 kategorii wagowych.

42 kg – Igor Błaszczak

46 kg – Aleksander Raczek

50 kg – Piotr Zender

60 kg – Mateusz Pastuszek

 

52 kg – Oliwia Szczepanowska

63 kg – Agata Płażewska

70 kg – Oliwia Woźniczka

+70 kg – Katarzyna Demska

Sekcję w Żórawinie reprezentowała Karolina Tarka, która ćwiczy od niespełna roku, zajmując  V miejsce. Karolina swoją karierę sportową zaczęła w Żórawinie, a obecnie trenuje pod okiem swojego trenera Radosława Zamęckiego w klasie o profilu Judo Gimnazjum nr 37 we Wrocławiu.

Dziękujemy za pomoc w organizacji Gminie Żórawinie i Wójtowi Janowi Żukowskiemu, który od początku istnienia sekcji Judo w Żórawinie wspomaga młodych Judoków.

 

Udostępnij: