LIV sesja Rady Gminy Żórawina – porządek obrad

plansza_przed_transmisja_18

Uprzejmie zapraszam na LIV sesję Rady Gminy Żórawina , która odbędzie się w dniu

21 grudnia 2023r.   o godzinie 13:30  w Gminnym Centrum Kultury .

Porządek obrad

1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie kworum.
  3. Zatwierdzenie porządku obrad.
  4. Zatwierdzenie protokołu z LII sesji z dnia 16 listopada
  5. Zatwierdzenie protokołu z LIII sesji nadzwyczajnej  z dnia 30 listopada
  6. Informacja Przewodniczącego Rady Gminy Żórawina.
  7. Informacja Wójta Gminy Żórawina na temat spraw bieżących.
  8. Informacja Przewodniczących Komisji Rady Gminy Żórawina z przeprowadzonych posiedzeń komisji tematycznych.
  9. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia budżetu  Gminy Żórawina na rok 2024.
  10. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Żórawina na lata 2024-2031.
  11. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w obrębie geodezyjnym Wojkowice.
  12. Projekt uchwały w sprawie zrzeczenia się z odszkodowania za działkę nr 245/8 obręb Karwiany – Komorowice, gm. Żórawina.
  13. Projekt uchwały w sprawie ekwiwalentu pieniężnego dla członków ochotniczych straży pożarnych.
  14. Projekt w sprawie przyznania dotacji dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jadwigi w Węgrach na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w ewidencji zabytków.
  15. Projekt uchwały w sprawie przyznania dotacji dla Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaksonowie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w ewidencji zabytków.
  16. Projekt uchwały w sprawie przyznania dotacji dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w ewidencji zabytków.
  17. Projekt uchwały w sprawie przyznania dotacji dla Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Żórawinie na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w ewidencji zabytków.
  18. Projekt uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania nieodpłatnie z pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności, świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych przez osoby objęte wieloletnim rządowym programem „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024–2028.
  19. Projekt w sprawie udzielenia przez Gminę Żórawina pomocy finansowej Województwu Dolnośląskiemu na realizację zadania w zakresie organizowania publicznego transportu zbiorowego w wojewódzkich kolejowych przewozach pasażerskich na odcinku Wrocław — Strzelin — Wrocław linii kolejowej nr 276 Wrocław — Międzylesie.
  20. Projekt w sprawie w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie z operatorem umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego oraz wyznaczenia linii komunikacyjnych publicznego transportu zbiorowego, dla których organizatorem jest Gmina Żórawina- Trako.
  21. Projekt uchwały w sprawie petycji wniesionej przez Radę Miejską w Toszku.
  22. Wnioski i interpelacje.
  23. Zamknięcie obrad sesji.