Lawendowy Spichlerz 14 sierpnia godz. 12:00

blog-img-08

Kwitnące krzewy lawendy kojarzą nam się ze śródziemnomorską Prowansją lub Chorwacją. Urzekają swoim kolorem, zapachem, smakiem. Niewielkie poletko lawendy zagościło już jakiś czas temu na terenie Muzeum Powozów Galowice, dopełniając nasz ziołowy ogród, a my dołączyliśmy  do coraz liczniejszego grona amatorów tej rośliny. Stąd pomysł na stworzenie swoistego święta lawendy. Nasze wydarzenie nazwaliśmy Lawendowy Spichlerz  i tworzymy je po raz drugi  wraz z coraz liczniejszą grupą lawendowych pasjonatów.

Lawendowy Spichlerz to spotkanie  manufaktur, lokalnych rękodzielników i producentów.  Na naszym jarmarku zagoszczą mi.in lawendowe woreczki, mydła, wody, wianki, bukiety i kosmetyki. Będzie okazja,  aby poznać lawendowe nalewki, miody i lemoniady. Nie zabraknie rozmów i porad na temat uprawy tej pięknej, ale i kapryśnej rośliny.

W tym roku na gości czekają dodatkowe atrakcje – Plantacja Lawendowe Zdroje zaprezentuje proces destylacji Lawendy. Marka Makutu przygotowała pokaz tworzenia ekologicznego kremu z lawendą. Studio kulinarne Szwedzki Stół  na żywo będzie gotował dania na bazie lawendy do degustacji  dla wszystkich gości. Najmłodszych zaprosimy na wspólne tworzenie lawendowych fusetek.

Całe wydarzenie będzie odbywać się w ogrodzie przy Muzeum Powozów Galowice w Galowicah koło Żórawiny, w niedzielę 14 sierpnia 2016 w godzinach: 12.00 -17.00.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Udostępnij: