KRUS przekazał torbę ratownictwa medycznego PSP R1 dla OSP Rzeplin

blog-img-08

KRUS przekazał torbę ratownictwa medycznego PSP R1 dla OSP Rzeplin

W dniu 18.10.2015 o godzinie 14.00 w Muzeum Powozów w Galowicach odbył się wernisaż wystawy „Pracownia IKS”. Wystawa malarstwa prezentowała prace studentów X Pracowni Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, prowadzonej przez prof. Marka Jakubka oraz ad. Martę Borgosz. Przy tej okazji, miało miejsce uroczyste przekazanie torby do ratownictwa medycznego typu PSP R1 ufundowanej dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeplinie przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

W przekazaniu wzięli udział Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewa Mańkowska, dyrektor KRUS we Wrocławiu Jan Janas, Wicewójt Gminy Żórawina Tomasz Gracz, Przewodniczący Rady Gminy Żórawina Stanisław Juzyszyn oraz delegacja OSP Rzeplin. Spotkanie przywitaniem gości rozpoczął Wicewójt, który następnie przekazał głos zaproszonym gościom oraz druhom. Torbę wręczył dyrektor KRUS we Wrocławiu wspólnie z Wicemarszałkiem, a odebrał naczelnik OSP Rzeplin wraz z Zarządem OSP.

Torba PSP R1 stanowi podstawowe wyposażenie strażaków ochotników, potrzebne do prowadzenia działań z zakresu ratownictwa medycznego. Może ona być noszona jako torba naramienna jak i plecak. Jest wyposażona w bandaże, opatrunki, worek ambu, nożyczki, koce życia, młotek do zbijania szyb samochodowych, rurki ustno-gardłowe, latarkę, hydrożel, kołnierze ortopedyczne, szynę usztywniającą, preparat do dezynfekcji, maseczki do tlenoterapii. Uzyskane wsparcie w ramach programu prowadzonego przez KRUS wydatnie zwiększy możliwości operacyjne Jednostki OSP Rzeplin, która jest nie tylko jednostką ratowniczo-gaśniczą, ale również stanowi trwały element społeczności gminy Żórawina. Czynny udział Jednostki w życiu społecznym ma niewątpliwy wpływ na popularność strażaków wśród dzieci i młodzieży.

Zestaw ratowniczy zakupiony z funduszu prewencji i rehabilitacji KRUS został przekazany rzeplińskiej jednostce OSP w ramach wdrażania systemu ratownictwa przedlekarskiego na obszarach wiejskich.

Ochotnicza Straż Pożarna w Rzeplinie składa serdeczne podziękowania za przekazanie torby ratownictwa medycznego typu PSP R1 i zobowiązuje się do niesienia dzięki niej pomocy wszystkim potrzebującym nie zapominając o naszych rolnikach.

Udostępnij: