Krajowe ćwiczenia RENEGADE/SAREX-21

Na podstawie pisma BZ-WCZK.642.46.2021.LK Wojewody Dolnośląskiego z dnia 12 maja 2021 r. zostaną przeprowadzone w dniach 17-21 maja 2021 roku ćwiczenia RENEGATA/SAREX-21, którego elementem będzie naruszenie przestrzeni powietrznej RP przez statek powietrzny stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności Cywilnej.

INFORMUJĘ, że w dniu 20 maja 2021 roku w godz. 8.00 – 11.00 na terenie Gminy może zostać uruchomiony akustyczny podsystem ostrzegania.

Ogłoszenie alarmu: Sygnał akustyczny – modulowany dźwięk syreny w okresie 3 minut

Wójt Gminy Żórawina

Jan Żukowski