Koncert „Melodie dla Anny”

dsc_0007_0

W dniu 09.10.2021 r. na zaproszenie Wójta Gminy Żórawina Pana Jana Żukowskiego w Gminnym Centrum Kultury gościliśmy międzynarodowych gości – laureatów Festiwalu piosenki Anny German „Eurydyka” z Mińska. Dzięki wspaniałej inicjatywie i logistycznej oprawie Pani dyr. Bożenie Komarowskiej i Radnego Mariusza Damasiewicza na scenie GCK w Żórawinie mogliśmy zobaczyć i posłuchać wokalistów ze światowych i europejskich scen.

Wśród uczestników koncertu mieliśmy przyjemność gościć „ojca chrzestnego” Festiwali Kresowych na ziemi dolnośląskiej – Pana dr. Tadeusza Samborskiego – Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” w Legnicy oraz ks. Bogdana Michalskiego Proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jaksonowie.

Podczas koncertu mogliśmy posłuchać wielu mniej znanych kompozycji z repertuaru Anny German.

Wystąpili:
1. Tatiana Trojanowska (Mińsk, Białoruś) – laureat V Festiwalu piosenki Anny German “Eurydyka” w Mińsku.
2. Grażyna Komincz (Lida, Białoruś) – absolwentka wydziału wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu.
3. Paulina Raczkowska (Nowy Jork, USA)- w Stanach Zjednoczonych ukończyła muzykologię na uniwersytecie Aaron Copland School of Music. W ostatnim czasie wygrała nagrodę Prezydenta Miasta Opole na III Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu oraz wyróżnienie za piosenkę autorską w IV Polonijnym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
4. Aleksander Kamedulski (Mediolan, Włochy) – laureat wielu międzynarodowych Festiwali.
5. Nadzieja Brońska – I nagroda międzynarodowego Festiwalu pamięci Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze (2007) oraz Festiwalu pieśni patriotycznej w Legionowie.
6. Agnieszka Babicz- honorowy gość Festiwalu, aktorka, laureat międzynarodowego festiwalu „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze.
7. Marek Ravski – honorowy gość Festiwalu, członek jury, pedagog, laureat wielu międzynarodowych Festiwali.
8. Aurelia Sobczak – znana aktorka i reżyser z Warszawy.
9. Fortepian, kierownik artystyczny Festiwalu – Witali Oleszkiewicz.
10. Reżyser koncertów i organizator Festiwalu – Marina Towarnicka.

Pan Wójt Jan Żukowski pragnie złożyć serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników koncertu, artystom za wspaniały występ, osobom zaangażowanym w organizację oraz mieszkańcom Gminy Żórawina za liczne przybycie, w szczególności najmłodszej osobie na widowni Zosi, która została zaproszona na scenę oraz wyróżniona na równi z artystami otrzymując od Pana Wójta kwiaty oraz upominek.

Udostępnij: