Komunikacja podmiejska – startujemy!

blog-img-08

Od poniedziałku 23 sierpnia 2021 r. uruchamiany w naszej Gminie wspólnie z Miastem Wrocław we współpracy z Gminami Kobierzyce oraz Siechnice kursy komunikacji podmiejskiej na liniach:

– 903 w relacji ŻÓRAWINA SZKOŁA – Żórawina Osiedle – Szukalice – Rzeplin – Mędłów – Suchy Dwór – Biestrzyków – Borowska Szpital – Ferio Gaj – TARNOGAJ,

– 913 w relacji ŻÓRAWINA SZKOŁA – Żórawina Wrocławska – Rzeplin – Szukalice – Komorowice – Karwiany – Wysoka – Rondo Ojca Pio – Park Południowy – KRZYKI.

W przypadku linii 913 uruchomione zostaną dodatkowe kursy w godzinach szczytu, kończące i rozpoczynające swoją trasę na nowym przystanku obok sklepu w Rzeplinie. Autobusy będą na początek kursowały w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Bilety miesięczne w cenie 140zł (normalny) oraz 70zł (ulgowy) będą uprawniały do korzystania z obu linii oraz całej komunikacji miejskiej na terenie miasta Wrocławia. Bilet jednorazowy na terenie Gminy będzie kosztował 3,00zł (1,50zł ulgowy), natomiast w relacji do oraz z Wrocławia – 5,20zł (2,60zł ulgowy).

W autobusach na całej trasie będzie obowiązywał szereg ulg oraz zwolnień od opłat, stosowanych na terenie Miasta Wrocławia. Z bezpłatnych przejazdów będą np. mogli korzystać wszyscy uczniowie do ukończenia 21 roku życia (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej okazywanej podczas kontroli biletowej) oraz seniorzy od dnia ukończenia 66 roku życia w roku 2021 oraz 65 roku życia od dnia 1 stycznia 2022 r. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami uprawnień do ulg oraz bezpłatnych przejazdów, dostępnych na stronie:

https://www.wroclaw.pl/uprawnienia-do-ulg

Obecnie trwają uzgodnienia dotyczące uruchomienia dwóch punktów sprzedaży biletów w Żórawinie oraz Karwianach. O szczegółach zostaną Państwo powiadomieni odrębnym komunikatem.

Udostępnij: