Komputery dla uczniów w Żórawińskiej parafii

blog-img-08

W szkołach –  w związku z pandemią koronowirusa –  rozpoczęła się dla uczniów nauka” on line”. Chcemy pomóc ubogim dzieciom, które nie mają komputerów , aby im dostarczyć ten sprzęt.

Ten komunikat nie dotrze do osób pozbawionych dostępu  do Internetu, dlatego szczególna prośba przede wszystkim do dyrektorów szkół, nauczycieli i mieszkańców o zgłaszanie takich sytuacji.  Niech nie będzie żadnego dziecka bez dostępu do komputera i Internetu i aby każde z nich mogło nadal kontynuować naukę.

Prosimy zamieszkałych w naszej okolicy informatyków o zgłaszanie do parafii św. Józefa w Żórawinie (zorawina@archidiecezja.wroc.pl) chęci pomocy zainstalowania na PC dostępu do internetu dla poszczególnych dzieci.

Komputery, które w tej chwili od darczyńcy posiada parafia mają zainstalowane  oprogramowanie LINUX, które może współpracować z programem  szkolnym LIBRUS do nauki „on line”.

W zestawie: komputer PC, klawiatura, myszka, płaski monitor 15″.

Zgłaszanie zapotrzebowania na komputery prosimy  kierować  do dyrektorów szkół z terenu naszej gminy. Dyrektorów prosimy o weryfikację tych próśb.

Udostępnij: