Informacja w zakresie planowanej budowy budynku szkolnego przy SP w Rzeplinie

blog-img-08

Szanowni Państwo,

Wójt Gminy informuje, że Radna Gminy Żórawina – Agnieszka Drapus podała do publicznej informacji treść wprowadzającą w błąd, opatrzoną grafiką niezwiązaną z projektem Gminy Żórawina. W internetowym wpisie sugeruje, że Gmina Żórawina zamierza kupić kontenery na potrzeby Szkoły Podstawowej w Rzeplinie, których użytkowanie i funkcjonalność ograniczone są do maksymalnie 2 lat.

Jako osoba publiczna, pełniąca obowiązki Radnej Gminy Żórawina, powinna cechować się rzetelnością i obiektywizmem w przekazywaniu wszelkich informacji, zwłaszcza mieszkańcom. W sytuacji, kiedy następuje celowe wprowadzenie w błąd, czy przekazywanie nieprawdziwych informacji nie ma mowy o jakiejkolwiek rzetelności, czy dobrych intencjach.   

Stan faktyczny jest natomiast taki, że prowadzone są prace projektowe wielobranżowe (geologiczne, budowlane, elektryczne, sanitarne) w zakresie wybudowania budynku modułowego przy SP w Rzeplinie, którego żywotność to minimum 30 lat. Warto zadać w tym miejscu pytanie: „czym jest prefabrykacja modułów przestrzennych?”.

Otóż jest to  metoda budowlana polegająca na montażu budynków z gotowych modułów przestrzennych w całości wykonanych w fabryce. Moduły wyposażone są we wszelkie niezbędne instalacje, ściany działowe, drzwi, całkowicie wykończone łazienki i toalety oraz pomieszczenia kuchenne. Podczas budowy, na terenie inwestycji odbywa się jedynie zestawienie poszczególnych modułów, podłączenie do lokalnych mediów, prace uzupełniające oraz aranżacja wnętrz zgodnie z wymaganiami projektu. Najbardziej pracochłonne i problematyczne procesy budowy przeniesione są do zakładu produkcyjnego. Powoduje to, że proces budowlany odbywa się sprawnie i szybko, bez względu na pogodę, pod stałym nadzorem i kontrolą jakości prowadzoną przez inspektora nadzoru. Podobne obiekty powstają w całej Polsce jako szkoły, przedszkola a nawet szpitale.

Poniżej prezentujemy obiekt z Kątów Wrocławskich, gdzie wybudowano w pełni funkcjonalne przedszkole. Warto dodać, że przed jego powstaniem, również pojawiały się głosy obawy, dlatego tym ważniejsza jest rola Radnej w rzetelnym informowaniu mieszkańców, po powzięciu wszelkich istotnych zagadnień w poruszanym temacie.

W załączonych fotografiach znajduje się również szkic i wizualizacja architektoniczna planowanego budynku w Rzeplinie.

Udostępnij: