Informacja po przejściu Orkanu w dniu 28/29.10.2017r.

blog-img-08

W weekend 28/29 października  2017 przez cały kraj przeszedł Orkan „Grzegorz”, który uszkodził około 6 tysięcy drzew. Łącznie strażacy interweniowali prawie  8 tysięcy razy. Zginęły 2 osoby a 16 zostało rannych.     Strażacy z terenu Gminy Żórawina  interweniowali 9 razy.  Większość interwencji skierowanych  było do usuwania  połamanych drzew i konarów, które blokowały ruch na drogach.  Zerwane zostały również linie wysokiego napięcia. Na drodze wojewódzkiej nr 395 w Nowojowicach złamane drzewo uszkodziło linię energetyczną oraz blokowało pas jezdni. W kościele w Węgrach wiatr uszkodził lekko poszycie dachu. W Żórawinie  przy ul. Polnej 19 straż dostarczyła prąd do budynku mieszkalnego. Na wysokości Jaksonowa strażacy usunęli powalone konary drzewa, które blokowały pas jezdni.
Na obecną chwilę wszystkie drogi na terenie naszej gminy są przejezdne.  

Wójt Gminy Żórawina dziękuje wszystkim strażakom biorącym udział w działaniach za ich zaangażowanie i poświęcenie.

Udostępnij: