Informacja po przejściu Orkanu przez teren gminy Żórawina

blog-img-08

W godzinach wieczornych dnia 05.10.2017 przez teren gminy Żórawina przeszedł  Orkan Ksawery. Strażacy z terenu Gminy Żórawina  interweniowali ok.13 razy.  Większość wyjazdów zadysponowana była do połamanych drzew oraz konarów, które blokowały ruch na drogach lub zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców. Dwa wyjazdy były skierowane na rejon Wrocławia oraz jeden do sąsiedniej gminy Kobierzyce. W Żórawinie na al. Niepodległości 34 ogromny złamany konar drzewa Dębu blokował pas jezdni. W Przecławicach gałęzie drzew uszkodziły linie energetyczną. Na drodze wojewódzkiej nr 395 w Polakowicach złamane drzewo blokowało ruch kołowy. Nieustannie wpływają do Urzędu Gminy telefony o uszkodzonych lub połamanych drzewach. Na stan obecny wszystkie drogi na terenie gminy Żórawina są przejezdne.

Wójt Gminy Żórawina dziękuję wszystkim Strażakom biorącym udział w akcjach za ich profesjonalizm oraz pełną gotowość do podejmowanych działań.

 Informację przygotował: Tomasz Mazur 

 

Udostępnij: