Informacja na temat pożaru budynku mieszkalnego w Żórawinie

blog-img-08

W dniu 7 października 2017r. w miejscowości Żórawina wybuchł pożar mieszkania w wielorodzinnym  budynku komunalnym  przy ul Kolejowej 1. Do zdarzenia doszło krótko przed północą. Po przybyciu na miejsce strażaków OSP Żórawina ustalono, że pali się lokal na I piętrze. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego zadysponowało jeszcze dodatkowe siły i środki
z Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podjęto decyzję o ewakuacji z budynku wszystkich mieszkańców. Nikt nie został poszkodowany. Dzięki błyskawicznej interwencji strażaków udało się również odinstalować  butle gazowe znajdujące się w pomieszczeniach co zdecydowanie zmniejszyło skutki tej tragedii. Pożar udało się dość szybko opanować, lecz konstrukcja dachu i samego obiektu została w znacznym stopniu uszkodzona. Po oddymieniu dokonano sprawdzenia budynku i nie stwierdzono dalszego zagrożenia. Całe działania zakończyły się około godziny 4 rano. Na miejsce zdarzenia przybył Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski wraz z całym Zespołem Zarządzania Kryzysowego. Do zabezpieczenia działań oprócz ochotników z OSP skierowano  cztery  zastępy  straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej – 9 oraz 3 we Wrocławiu.  W wyniku pożaru 6 rodzin straciło dach nad głową. Poszkodowanym mieszkańcom został wydany  ciepły posiłek oraz zorganizowano tymczasowe miejsca noclegowe.

Wójt Gminy Żórawina składa podziękowania wszystkim strażakom biorącym udział w działaniach za ofiarną i skutecznie przeprowadzoną akcję ratowniczą podczas pożaru budynku mieszkalnego w Żórawinie.

Informację przygotował: Marek Rompalski

Udostępnij: