Informacja ARiMR dla KGW

blog-img-08

Szanowni Państwo, w związku z wejściem w życie z dniem 23.07.2021 r. (piątek) przepisów o udzielaniu pomocy dla kół gospodyń wiejskich na organizację w terminie do 30 września 2021 r. wydarzeń promujących szczepienia przeciwko COVID-19 uprzejmie informujemy, że z tym dniem rozpocznie się nabór wniosków o pomoc. Na portalu GOV.PL (https://www.gov.pl/web/szczepimysie/kgw) oraz stronie internetowej Agencji (https://bit.ly/2V4Jc1d) zostaną w związku z tym udostępnione: – informacja o zasadach ubiegania się o pomoc, – wzór wniosku o pomoc, – wzór sprawozdania ze zorganizowanego wydarzenia, – projekty umów pomiędzy KGW a jednostkami wykonywującymi szczepienia, dotyczących wykonywania szczepień podczas wydarzeń organizowanych w ramach programu, – materiały do oznaczenia punktu szczepień na festynie. Koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) mogą uzyskać środki finansowe na promocję szczepień oraz atrakcyjne nagrody. Program #SzczepimySię z KGW składa się z 4 elementów:

● Festyn #SzczepimySię z KGW: 8 tys. zł dla KGW na pokrycie kosztów zorganizowania wydarzenia promującego szczepienia wśród lokalnej społeczności.

● Premia za Szczepienia KGW: 15 lub 30 zł (w zależności od wieku zaszczepionej osoby) dla KGW za każdą zaszczepioną pierwszą dawką osobę podczas Festynu (warunek: minimum 100 osób zaszczepionych po raz pierwszy).

● Konkurs KGW na Medal #SzczepimySię: atrakcyjne nagrody finansowe dla 1000 Festynów w Polsce z największą liczbą zaszczepionych osób – do uzyskania nawet 100 tys. zł.

● Konkurs Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW: głosowanie na najładniejsze zdjęcie z Festynu KGW promujące szczepienia; KGW może otrzymać nawet 25 tys. zł.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami Programu i warunkami udzielenia pomocy KGW https://www.gov.pl/web/szczepimysie/kgw Z poważaniem Mariusz Urbańczyk Zastępca Dyrektora Dolnośląski Oddział Regionalny Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ul. Giełdowa 8, 52-438 Wrocław tel. 71-369-74-00 www.arimr.gov.pl

Udostępnij: