I Dolnośląskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub w Żórawinie

gmina_zorawina_i_wszystko_gra
26 kwietnia 2024 r. odbędą się w Szkole Podstawowej w Żórawinie I Dolnośląskie Mistrzostwa Szkół w Rummikub. Patronat nad imprezą przyjął Wójt Gminy Żórawina, Pan Jan Żukowski.
Rummikub jest grą opartą na zasadach gry karcianej „remik” i w ostatnim roku wciąga coraz większą rzeszę uczniów i nauczycieli, a także mieszkańców naszej Gminy.
Obecnie w ogólnopolskim programie „Rummikub w szkole” są wszystkie gminne szkoły podstawowe (Żórawina, Rzeplin, Węgry, Polakowice, Wilczków). Posiadamy trzech certyfikowanych trenerów tej gry, którzy po przebyciu kursu mają możliwość organizowania otwartych turniejów i mistrzostw. W najbliższym czasie liczymy, że do grona trenerskiego dołączą nauczyciele z Węgier, Polakowic i Wilczkowa.
Na organizowane Dolnośląskie Mistrzostwa przybędzie blisko 100 uczniów z 17 szkół z Dolnego Śląska. Lista nie jest zamknięta i wciąż mogą zgłaszać się kolejne placówki.
Warto dodać, że w naszej Gminie to nie pierwszy turniej rummikub. Odbyły się już I Mistrzostwa Gminy Żórawina oraz Turniej Charytatywny dla Sebastiana. Każda z tych imprez zgromadziła po ok. 70 graczy – mieszkańców naszej Gminy, Powiatu Wrocławskiego z samego Wrocławia.
Uczestnicy turniejów otrzymali awanse i wzięli udział w Mistrzostwach Polski Szkół w Sztumie oraz Mistrzostwach Polski w Warszawie.
Wszystkie te turnieje były finansowane ze środków Gminy Żórawina, a Wójt Gminy z dużym entuzjazmem podchodził do ich idei. Organizatorami gminnych turniejów jest grupa partnerska: Gmina Żórawina, Szkoła Podstawowa w Żórawinie i Fundacja im. Witelona.
Więcej o grze Rummikub na stronie:
1. www.rummikub.pl
2. Grupa Fani Rummikub na facebooku: https://www.facebook.com/groups/403219793707383
3. Program „Rummikub w szkole”: https://www.facebook.com/groups/864746347926004

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy do udziału w otwartych turniejach. Najbliższy to II Mistrzostwa Gminy Żórawina, które odbędą się we wrześniu.

Udostępnij: