Gwiazdy Biznesu 2022 – Gmina Żórawina zajęła III miejsce !

laureaci

Decyzją Kapituły Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego Gwiazdy Biznesu w kategorii

SAMORZĄD PRZYJAZNY BIZNESOWI Gmina Żórawina zajęła III miejsce. Tegoroczna Gala Finałowa Gwiazd Biznesu odbyła się w Starej Kopalni – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu.

Jubileuszowy blask plejady „Gwiazd Biznesu”

Za nami wielkie święto przedsiębiorczości na Dolnym Śląsku. W piątek, 7 października świętujący 30 -lecie Fundusz Regionu Wałbrzyskiego już po raz ósmy nagrodził najlepsze firmy, instytucje, Podmioty Ekonomii Społecznej i samorządy. Prestiżowe statuetki „Gwiazd Biznesu 2022” trafiły do Foxvert Wioletty Mazur, Coloseum Pro Sp. z o.o., Droplo Sp. z o.o., Cloos-Polska Sp. z o.o., Stowarzyszenia Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości, ARTE Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej, Gminy Miejskiej Dzierżoniów oraz Wojciecha Wróbla. Z kolei organizatorowi plebiscytu przyznano odznaki za zasługi – m.in. dla rozwoju gospodarki.

 

Gala Finałowa Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” w Starej Kopalni w Wałbrzychu zgromadziła ponad 500 osób. Byli to głównie przedsiębiorcy i samorządowcy, a także osobowości ze świata kultury, sportu, oświaty i polityki. Osoby, które za priorytet stawiają sobie rozwój przedsiębiorczości, tworzenie miejsc pracy, promocję innowacji czy współpracę ze środowiskiem biznesowym. Tegoroczne wręczenie nagród uświetnił występ Artura Andrusa – piosenkarza i artysty kabaretowego, a także dziennikarza telewizyjnego i radiowego, konferansjera, pisarza, poety i autora tekstów.

Tegoroczna rywalizacja o „Gwiazdy Biznesu” wystartowała już w kwietniu. Od tego momentu podmioty mogły zgłaszać swoje kandydatury w poszczególnych kategoriach, na odpowiednio przygotowanych formularzach. Do biura 8. edycji Dolnośląskiego Plebiscytu Gospodarczego „Gwiazdy Biznesu” napłynęło 40 zgłoszeń. – Mimo trudności, z jakimi borykają się przedsiębiorcy w ostatnim czasie, jest to bardzo dobra frekwencja. Martwi nas jednak kondycja mikro i małych firm, które zawsze dominowały wśród zgłoszeń. W tym roku zauważyliśmy wyraźny odpływ tych podmiotów, co niestety nie napawa optymizmem – mówi Artur Mazurkiewicz, Przewodniczący Kapituły „Gwiazd Biznesu 2022”, prezes zarządu Dolnośląskich Pracodawców.

Warto dodać, że jedyną kategorią, do której nominuje Kapituła jest Osobowość. Został nią wybrany Wojciech Wróbel – właściciel Grupy Wróbel, jednej z największych firm motoryzacyjnych w Polsce. Dealer marki Mercedes – Benz oraz Mazda. Konsul Honorowy Gruzji we Wrocławiu.

Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy „Gwiazdy Biznesu 2022” odbywał się pod honorowym patronatem następujących instytucji: Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Wojewody Dolnośląskiego, Wojciecha Murdzka –Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja, Prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej, Związku Dolnośląscy Pracodawcy, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Rzecznika Mikro Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Piątkowy wieczór był także okazją do świętowania przez Fundusz Regionu Wałbrzyskiego jubileuszu 30-lecia działalności.

Nasza fundacja powstała 25 maja 1992 r. Założyło ją 26 gmin ówczesnego województwa wałbrzyskiego, Kopalnia Węgla Kamiennego „Nowa Ruda” i PKO Bank Państwowy. Od samego początku inicjowaliśmy zakładanie działalności gospodarczych i tworzenie miejsc pracy. Poprawa płynności finansowej, umocnienie pozycji rynkowej oraz zwiększenie obrotów mikro, małych i średnich przedsiębiorstw to główne cele naszej działalności  – wylicza Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego – Drugim bardzo istotnym obszarem naszej aktywności jest pomoc przy realizowaniu cennych inicjatywy społecznych. Jesteśmy zaangażowani w życie lokalnych stowarzyszeń, klubów sportowych i organizacji pożytku publicznego. Udzielamy bezzwrotnego wsparcia dla idei obywatelskich, oświatowych, kulturalnych, sportowych, ochrony zdrowia i środowiska – dodaje, podkreślając rolę fundacji w życiu społecznym i gospodarczym Dolnego Śląska.

Doceniając 30-letnią działalność wałbrzyskiej instytucji, wnoszącej istotny wkład w rozwój gospodarki, przyznano jej dwie honorowe odznaki. Odznaczenie Ministra Rozwoju i Technologii za „Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej” z upoważnienia wręczył Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Z kolei wicemarszałek Grzegorz Macko i radny Sejmiku Województwa Jacek Iwancz przekazali „Złotą Odznakę Honorową Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.

W Kapitule „Gwiazd Biznesu zasiadali:

Artur Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Związku Dolnośląscy Pracodawcy, Przewodniczący Kapituły
Robert Jagła, Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
Zdzisława Leszczyńska-Chruścik,
Członek Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
Cezary Przybylski,
Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Jarosław Obremski, Wojewoda Dolnośląski
Wojciech Murdzek,
Poseł Na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki
Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha
Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Świdnicy
Zbigniew Kaczorowski, Przewodniczący Komitetu Regionalnego Funduszu Regionu Wałbrzyskiego
dr hab. Dorota Teneta-Skwiercz, prof. Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
Artur Mazurkiewicz, Prezes Zarządu Związku Dolnośląscy Pracodawcy
Grzegorz Górski,
Manager / LCO General Affairs Toyota Motor Manufacturing Poland Sp. z o.o.
Zbigniew Szczygieł, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Ryszard Sobański, Prezes Zarządu Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej
Krzysztof Witek, Prezes Zarządu Turbojulita Sp. z o.o.
Michał Bobowiec,
Prezes Zarządu Dolnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
Arkadiusz Majcher, Prezes Zarządu TESM Sp. z o.o.

 

GWIAZDY BIZNESU 2022 – LAUREACI

Mikro Biznes

Foxvert Wioletta Mazur – I miejsce

Pies na Fali Sebastian Bęben – II miejsce

Marcco Daniel Babiarz – III miejsce

 

Mikro Firma

Coloseum Pro Sp. z o.o. – I miejsce

Awartech Sp. J. A. Chmielewska, A. Petyniak – II miejsce

Lumaki Studio – III miejsce

 

Mała Firma

Droplo Sp. z o.o. – I miejsce

Milo Bartosz Mickiewicz – II miejsce

Rutkowski LTD Sp. z o.o. – III miejsce

 

Średnia Firma  

Cloos – Polska Sp. z o.o. – I miejsce

Miejski Zarząd Budynków sp. z o.o. – II miejsce

Kordas Sp. z o.o. – III miejsce

 

Biznes Odpowiedzialny Społecznie

Cloos-Polska Sp. z o.o. – I miejsce

Mando Corporation Poland – II miejsce

Droplo Sp. z o.o. – III miejsce

P.P.U.H. J.M. Mazur Sp. z o.o.  – wyróżnienie

 

Instytucja

Stowarzyszenie Dolnośląski Inkubator Przedsiębiorczości – I miejsce

Powiatowy Urząd Pracy w Polkowicach  – wyróżnienie

 

Podmiot Ekonomii Społecznej

ARTE Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna – miejsce

Fundacja Polska Górom! – II miejsce

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu” – III miejsce

 

Samorząd Przyjazny Biznesowi

Gmina Miejska Dzierżoniów – I miejsce

Gmina Legnica – II miejsce

Gmina Długołęka – III miejsce

Gmina Żórawina – III miejsce

 

Osobowość

Wojciech Wróbel

Dolnośląski Plebiscyt Gospodarczy Gwiazdy Biznesu

Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki

 

Udostępnij: