Gratulacje dla Dyrektor Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie – Pani Zuzanny Hauzy

blog-img-08

Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski pragnie serdecznie pogratulować Pani Dyrektor Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie –Zuzannie Hauzie, całemu Gronu Pedagogicznemu oraz w szczególności Uczniom za ogromny wkład w organizację i obchody 10-lecia Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK, które odbyły się w dniach 7 i 8 lutego 2017 roku w Oleśnicy. 

Na uroczystej Gali z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji szkół, orkiestry wojskowej, kombatantów, władz samorządowych i zaproszonych gości wręczono wyróżnienia dla dyrektorów szkół oraz medale dla osób zaangażowanych w inicjatywę Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK, m.in. dla Wojewódy Dolnośląskiego – Pawła Hreniaka, Burmistrza Oleśnicy – Michała Kołacińskiego, Wójta Gminy Żórawina – Jana Żukowskiego.

Z okazji Jubileuszu wydana została monografia zawierająca informacje o Rodzinie Szkół im. AK, jej historię, przeprowadzone przedsięwzięcia i projekty, prezentację członków, archiwalne fotografie dokumentujące 10 lat jej istnienia. 

Szkoły-członkowie Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK  Dolnośląska Rodzina Szkół powstała 14 lutego 2007 z inicjatywy Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy i liczy obecnie 16 szkół z terenu województwa dolnośląskiego. Ponadto z Rodziną Szkół współpracują dwa Szkolne Kluby Historyczne im. AK. Poprzez swoją działalność wspierają wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży i wychowują podopiecznych w oparciu o wartości głoszone przez patronów szkół. Prowadzone są działania mające na celu popularyzację Armii Krajowej, jak również postaci z nią związanych, a także integracja środowiska, którym bliskie są idee tej organizacji. Trwa współpraca z Instytutem Pamięci Narodowej poprzez udział w konkursach i projektach, wspólne konferencje i uroczystości patriotyczne. Każdego roku organizuje się wystawy okolicznościowe w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. 

Udostępnij: