Gminne obchody Dnia Strażaka Gminy Żórawina

_MG_9248

Z okazji święta strażaków – św. Floriana w sobotę 28 maja 2022 r. druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żórawina uczestniczyli w gminnych obchodach Dnia Strażaka.

 

Uroczystości rozpoczęły się zbiórką na placu przed pomnikiem Wincentego Witosa w Węgrach, po której dowódca uroczystości dh Przemysław Zakrzewski poprowadził poczty sztandarowe wraz z kompanią honorową do kościoła parafialnego pw. Św. Jadwigi w Węgarch, gdzie o godz. 16:00 Ksiądz Proboszcz Adam Andrejczuk odprawił mszą świętą w intencji strażaków. Ksiądz Proboszcz podziękował strażakom z terenu za bezinteresowną pomoc okazywaną potrzebującym i niezwykłe zaangażowanie w życie lokalnych społeczności.

W Mszy Św. uczestniczyli Z-ca Wójta Gminy Żórawina Tomasz Gracz, Skarbnik Gminy Krzysztof Bagiński, Sekretarz Gminy Monika Baron-Witka, Przewodniczący Rady Gminy Żórawina Piotr Żelazo, wieloletni Komendant Gminny Zarządu OGZOSP RP w Żórawinie Marian Zamara oraz sołtysi wsi Węgry, Bogunów, Nowojowice, Racławice Małe.

Następnie po mszy strażacy uroczyście przemaszerowali do świetlicy wiejskiej w Węgrach, gdzie odbyła się część oficjalna obchodów a następnie zabawa taneczna do białego rana.

 

Raz jeszcze wszystkim Druhnom i Druhom z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Żórawina składamy najserdeczniejsze podziękowania za nieustającą gotowość niesienia pomocy, za profesjonalizm i zaangażowanie.

Zdj. Łukasz Telus

Udostępnij: