Gminne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Piotrem Lasotą oraz wernisaż wystawy historycznej autorstwa Dariusza Kanaka

wołyń baner
Szanowni mieszkańcy,
Gminne Centrum Kultury zaprasza na spotkanie autorskie z Piotrem Lasotą oraz wernisaż wystawy historycznej autorstwa Dariusza Kanaka.
12 maja o godz.18:00 – sala widowiskowa GCK
Książka Piotra Lasoty „Cena wyboru. Blizny Wołynia” to niezwykle ciekawie ujęty temat stosunków polsko-ukraińskich. Historie sprzed wielu lat, które nadal wpływają na losy rodzin z Wołynia.
Wystawa historyczna „Moja wielka wołyńska rodzina” skierowana jest do wszystkich pokoleń, do ludzi którzy urodzili się na Wołyniu, do ich potomków oraz do każdego zainteresowanego tematyką kresową. Ideą wystawy jest pokazanie piękna i historii Wołynia, losów ludzi tam mieszkających oraz ukazania co pozostało z tamtych lat. Przedwojennym zdjęciom towarzyszą zdjęcia współczesne.
Udostępnij: